فناوری VOLTE چیست؟

VOLTE مخفف Voice Over Long Term Evolution یک استاندارد برای سرعت بالا در ارتباطات بی سیم برای گوشی های همراه!

مزایای VOLTE

کیفیت تماس

مزیت بزرگ این فناوری این است که کیفیت تماس نسبت به اتصالات 3G یا 2G برتری دارد زیرا داده های بیشتری را می توان انتقال داد. حداکثر سه برابر داده های 3G و حداکثر شش برابر بیشتر از 2G می باشد. اساسا این یک HD voice call است.با VOLTE امکان استفاده از پهنای باند بیشتر برای برقراری تماسهای تلفنی با صدای صوتی با کیفیت بالاتر است. وقتی با شخص دیگری که از این فناوری استفاده می کند در تماس هستید، بلافاصله متوجه تفاوت کیفیت تماس می شوید. همچنین اگر با کسی در نزدیکی خود تماس بگیرید ، متوجه می شوید که تماسها سریعتر به هم متصل شوند.

بهبود پوشش دهی و اتصال

فناوری VOLTE می تواند تماسها را تا دو برابر سریعتر از روشهای فعلی متصل کند و وقتی هیچ سیگنال 4G وجود ندارد اتصال 2Gو 3 G هنوز در دسترس خواهد بود، به این معنی که پوشش تلفن همراه بیشتر وجود دارد.

volte

عمر بهتر باتری

هرکسی که در حال حاضر از 4G استفاده می کند، می تواند عمر باتری خود را با استفاده از این فناوری افزایش دهد، زیرا هر زمان مکالمه تلفنی برقرار شود سیگنال از 4G به 2G یا 3G تغییر می کند، زیرا تماس های 4G پشتیبانی نمی شوند و پس از آن تماس تلفنی برقرار می شود. به علاوه بعد از اتمام تماس تلفنی نیاز به جستجو مجدد برای دریافت سیگنال 4G دارد که می تواند مقدار قابل توجهی از عمر باتری کم کند! در حالی که با استفاده از فناوری VOLTE نیازی به تغییر سیگنال ندارد و در نتیجه عمر باتری افزایش می باید.

تماس تصویری

همچنین از لحاظ تئوری امکان برقراری تماس ویدیویی با بیش از 4G وجود دارد، دقیقاً مانند تماس اسکایپ به جز اینکه فقط از شماره موبایل خود استفاده کنید و بتوانید از شماره گیر معمولی و رابط مکالمه استفاده کنید، بنابراین می توانید از هر کس دیگری تماس ویدیویی برقرار کرده و دریافت کنید. در واقع ممکن است متوجه شده باشید که Skype و سایر سرویسهای تماس ویدیویی موجود، اغلب از کیفیت صوتی برتر نسبت به تماس صوتی برخوردار هستند، بنابراین می توانید انتظار داشته باشید که تماسهای صوتی شما بیشتر مانند تماسهای Skype از کیفیت بالایی برخوردار باشند، اما آنها به همان اندازه اسکایپ به عمر باتری شما آسیب نمی رسانند.

هزینه تماس با VOLTE چقدر است؟

نکته جالب در رابطه با این فناوری آن است که هزینه آن همچون هزینه برقراری تماس عادی است!

آیا گوشی شما از VoLTE پشتیبانی می کند؟

اگر از یک گوشی 3G استفاده می کنید، مطمئناً نیاز به بروزرسانی دارید. اما اگر 4G جدیدتری را فعال کرده اید، ممکن است با VoLTE کار کند. (هرچند اول به بروزرسانی نرم افزار نیاز دارد).از نظر تئوری، بیشتر تلفنهای 4G موجود باید با VoLTE کار کنند، اما برخی ممکن است با مشکل روبرو شوند.

چه مدل گوشی هایی از فناوری VLTE پشتیبانی می کنند؟

تمام گوشی های 4G از فناوری VOLTE پشتیبانی نمیکنند، لیستی که در پایین مشاهده می کنید، لیست گوشی هایی است که در حال حاضر از این فناوری پشتیبانی می کنند و شاید در آینده گوشی های دیگری به آن اضافه شوند.

volte

نحوه فعال سازی VOLTE در اپراتور ایرانسل

اگر از اپراتور ایرانسل استفاده می کنید، کافیست سیم کار4G یا NFC داشته باشید، آخرین نسخه سیستم عامل رو گوشی شما شنصب شده باشد و در قسمت تنظیمات گوشی خود گزینه VOLTE را فعال کنید.وقتی در مناطق تحت پوشش شبکه4G  باشید، آیکون VoLTE در بالای صفحه گوشی شما نمایان می ‌شود که نشان می‌ دهد شما می ‌توانید از این سرویس استفاده کنید.

نحوه فعال سازی VOLTE دراپراتور همراه اول

به منظور استفاده از VoLTE همراه اول، باید سیم کارت مشترک، USIM  باشد. برای برقراری تماس VoLTE همراه اول نیازی به استفاده از اینترنت تلفن همراه نیست.

می توانید با شماره گیری #2451*10* تنظیمات سرویس VOLTE را دریافت کنید.